betónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemku

Podhrabové dosky

Betónové podhrabové dosky sú nevyhnutnou pomôckou pri stavbe rôznych druhov plotov. Nemusíte sa namáhať s betónovaním alebo murovaním. Podhrabové dosky sa hodia pre každú situáciu, ktorá je spojená s oplotením. Podhrabové dosky sa hodia na ploty okolo vášho rodinného domu, okolo skladu či priemyselného podniku aj okolo miesta, kde je potreba vytvoriť provizórne oplotenie.

PODHRABOVÉ DOSKY ROZMERY A CENY
D x V x Š v cmCena ks/€
Podhrabová doska hladká 250 x 25 x 5 16€
Podhrabová doska vzor nepravidelná tehlička 250 x 25 x 4,5 16€
Podhrabová doska vzor bridlica 250 x 25 x 4,5 16€
Podhrabová doska vzor bridlica 200 x 25 x 4 10€

Sme slovenským výrobcom podhrabových dosiek tu v Bagin2, s mnoho-ročnými skúsenosťami, keď si nás vyberiete, môžete vždy očakávať, že budete mať tie najlepšie ceny.

Podhrabové dosky sú vyrobené z vysoko kvalitného betónu. Vhodné pod klasické pletivo aj pod priemyselné oplotenie, sú uchytené na guľatý či hranatý stĺpik pomocou stabilizačných držiakov.

Podhrabové dosky pod betónové ploty môžu byť skvelým spôsobom, ako zvýšiť bezpečnosť vášho domova. Umiestnené sú pod betónovým plotom, aby zabránili zvieratám podhrabať sa pod ním.

Betónové podhrabové dosky (niekedy označované ako základové panely/štrkové dosky) sú dekoratívne panely, ktoré sa hodia pod betónové alebo drevené ploty, aby sa zabránilo kontaktu so zemou (hnilobe) alebo aby sa pôda udržala na rôznych úrovniach. 

Nad podhrabové dosky je možné pripevniť akúkoľvek výplň alebo pletivo. Pokiaľ si teda prajete mať oplotenie bez podmurovky, je pre vás oplotenie s podhrabovými betónovými doskami tou najlepšou voľbou.

Betónové podhrabové dosky pod plot


Podhrabová doska alebo takisto plotová doska je skrátka ľahká plotová podmurovka, ktorá zabraňuje podhrabaniu plota domácimi miláčikmi alebo divokou zverou.

Podhrabové dosky predstavujú ale veľmi vhodnú náhradu podmurovky plotu. Veľkou mierou prispievajú k ochrane celého plotu. Bývajú vyrobené z betónu, takže sú pevné. Vydrží teda dlho a splnia všetky úlohy, na ktoré sú určené.

Podhrabová doska tiež zabraňuje prerastaniu tráv, čím uľahčuje kosenie trávy a zároveň znižuje možnosť poškodenia oplotenia pri kosení. Podhrabové dosky sa využívajú najčastejšie u drôtených pletivových plotov a plotových panelových systémov alebo priemyselného oplotenia miesto murovanej podmurovky. Podhrabové dosky možno tiež s úspešne používať napríklad do plotov s drevenými alebo plastovými plotovými výplňami bez murovanej podmurovky.

Podhrabové dosky zvýšia oplotenie pozemku, čím vzrastie jeho životnosť

Jedná s o praktickú, lacnú a veľmi pevnú podmurovku, ktorou pomôžete zvýšiť životnosť rôznych typov plotu aj betónových panelov.

Podhrabové dosky sú umiestnené pod vašimi plotovými panelmi a sedia na vrchu zeme, aby chránili váš plot pred mokrou pôdou či podhrabaním zvery. V podstate sa podhrabové dosky používajú na zlepšenie životnosti vášho betónového plotu plotu.

Výhodou podhrabových dosiek je aj ich cena, ktorá je veľmi priaznivá. Oplotenie pozemku pomocou betónových plotových dielcov a podhrabových dosiek vás cenovo poteší.

Betónové podhrabové dosky so vzorom tehličiek alebo kameňa sú vyrobené z vysoko pevnostného betónu. Farba je prírodná sivá.

Podhrabové dosky je možné použiť ako pre pletivo, tak aj pre betónové panelové ploty. Podhrabové dosku je možné z časti zahĺbiť do zeminy a zamedziť tak podhrabávání psov pod plotom. Jedná sa ekonomicky výhodnejší variant oproti stavbe štandardnej betónovej podmurovky.

Podhrabové dosky sú kompatibilné k všetkým našim betónovým panelom. Podhrabové dosky sú vyrobené s dôrazom na vysokú kvalitu finálneho výrobku.

Podhrabové (podplotové) dosky 

  • Betónové podhrabové dosky jednoducho a lacno nahrádzajú klasickú podmurovku. Využívajú sa tak pri výstavbe plotu z pletiva, tak pri plote s drevenou výplňou. 
  • Podhrabové dosky máte možnosť vyberať vo viacerých rozmeroch a dekoroch.

Stavba plotu

Každý plot sa skladá zo stĺpikov a oplotenia, ktorým môže byť pletivo, dosky či kované oplotenie. Pri stavbe plotu klasickým spôsobom sa ale stretávame s jedným nedostatkom. Je ním skutočnosť, že medzi povrchom zeme a materiálom oplotenia vzniká väčší či menší otvor. Aj keď má otvor malé rozmery stáva sa slabým miestom oplotenia.

Podhrabové dosky sú efektívnym riešením 

Elegantné aj efektívne riešenie stavby plotov predstavujú podhrabové dosky, do zeme usadené betónové pásy, na ktoré sa následne inštaluje samotný plot. V našej ponuke nájdete podhrabové dosky rôznych rozmerov.

Riešením takýchto problémov je vytvorenie kvalitného základu plota. Stretávame sa tak najčastejšie s betónovou podmurovkou. Základ nám zabezpečí, že nebude dochádzať k nežiaducemu prerastaniu vegetácie a taktiež pre zvieratstvo sa stane toto opatrenie nepreniknuteľnou bariérou.

Podhrabové dosky, sú  betónové prefabrikáty, ktoré sú vyplnené armatúrou. Vhodné sú pod pletivo alebo betónové panely. Vykonávame montáž aj rozvoz stavebného materiálu a oplotenia. Radi Vám urobíme cenovú ponuku na materiál alebo kompletnú realizáciu.

Kontaktný formulár - Podhrabové dosky