betónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemkubetónové ploty na oplotenie domu a pozemku

Kompletné oplotenie pozemku a rodinného domu


Ak preferujete súkromie alebo sa váš pozemok nachádza v nie práve tichej oblasti ( napríklad pri rušnej ceste), môžete zvoliť radikálny typ oplotenia pozemku a rodinného domu, a tým je betónový plot.

Oplotenie, ktoré chráni vaše súkromie a je jednoduché na montáž

Betónový plot sa jednoducho vyskladá z betónových stĺpikov a betónových panelov, ktoré sú z jednej alebo z oboch strán dekorované (tehla, bridlica, kazeta a pod.). Betónové plotové stĺpiky majú drážky, do ktorých sa podľa požadovanej výšky zasúvajú jednotlivé betónové dosky. 

Stavba betónového plotu je teda akási stavebnica, však pomerne náročná na váhu jednotlivých komponentov. Betónové oplotenie však nakoniec ponúkne vysokú bezpečnosť, stopercentné súkromie a výraznä zvukovú bariéru.

Prečo zvoliť betónové oplotenie


V prospech betónového oplotenia hovorí celá rada jeho predností, ktoré možno využiť ako oplotenie rodinných domov, tak priemyselných areálov, nemocníc, škôl, rôznych komerčných priestorov a iných plôch. Najmä majiteľom rodinných domov pomôže betónový plot vytvoriť uzavreté súkromné prostredie, nerušené zvedavými pohľadmi susedov či okoloidúcich. Ďalšou výhodou je aj zvýšenie pocitu bezpečnosti a zníženie hlučnosti z vonkajšieho prostredia.

Využitie betónových plotov

Betónové ploty majú široké uplatnenie. Okrem klasického oplotenia pozemku pre rodinné domy sa často využívajú aj ako bezpečnostné oplotenie priemyselných objektov, kryté státie pre vozidlá, rôzne dekoratívne oplotenia v záhradách a parkoch či ako vysoké deliace steny. Vďaka výbornej hlukové izolácii sa betónové plotové konštrukcie hodia aj ako protihluková bariéra. Vzhľadom k minimálnej potrebe údržby je betónové oplotenie často tvoria aj koterce a výbehy pre zvieratá.

Betónové ploty sú pri zabezpečení nehnuteľnosti jedny z najobľúbenejších typov oplotenia pozemku. Betónové ploty majú v porovnaní s inými druhmi oplotenia väčšiu pevnosť a trvácnejšie slúžia svojmu účelu bez nutnosti častých opráv.

Betónové ploty sú rýchlou a cenovo priaznivou variantou oplotenia pozemku. Ide o systém oplotenia, ktorý môžete mať hotový za pár dní.